| Zdog a întrebat:

Iphone 3GS prinde semnal la tara, un prieten are unul care prinde dar eu nu prind.

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Depinde si ce cartela ai! Eu pe Orange am maxim 2 linii si cateodata nu am deloc. Daca schimb cartela cu una de Cosmote am semnalul full

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asa, si?
Unde-i intrebarea?
Nu vad nici un semn de intrebare, iar la partea cu semnalul ai spus tu deja, ca prietenul tau prinde semnal pe Iphone. Ce mai vrei?
Eu la tara am semnal mai puternic decat am la oras, in bloc. Asta nu inseamna ca e la fel si la tine.

| Zdog explică (pentru NoTurbinaNoGood):

El prinde dar eu nu

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Zdog):

Asta am inteles. Dar vad ca esti aerian, ai mai avut telefon pana acum? Conteaza, cum a spus si hp8510p, ce cartela ai, pentru ca semnalul nu e la fel in toate retelele. Releele sunt separate pentru fiecare operator de telefonie, de asta semnalul poate sa difere de la o retea la alta.

| Elena9328 a răspuns:

Depinde in ce zona te afli. poti prinde semnal si la tara happy