| Jawsz a întrebat:

Iphone sau Samsung? De ce? Vreau multe răspunsuri, detaliate.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Iphone pentru că nu se blochează niciodată.

| Jawsz explică (pentru OnuOnulică):

Ce iphone? In afara de 6, 6+ laughing. Si totusi, la Iphone imi place doar... felul cum arata. E un telefon pericol? laughing Imi e cam frica.

| MskDesign a răspuns:

Samsung,pentru ca platforma android are foarte multe aplicatii gratuite pe cand iOS-ul de la iphone sunt majoritatea cu plata.

| daassh a răspuns:

Asta-i o chestiune de gust, cele mai noi device-uri de pe android nu mai au vechea problema cu "lag-ul" sau sa se blocheze, daca vorbim de Samsung deja la s6 vorbim de design premium, sticla + aluminiu, cu sistemul de operare android 5 deja deviceurile devin tot mai stabile si mai performante, daca pana acuma cumparai un Apple doar pentru sistemul de operare care era foarte stabil si designul premium din aluminiu, acuma incep sa nu-i mai vad avantajele.Personal sunt fan Android, mai exact google Nexus.

| Jawsz explică (pentru daassh):

Deci nu merita Iphone-ul sau ce?

| daassh a răspuns (pentru Jawsz):

EU nu-ti spun ca NU merita sa-ti dai banii pe un device Apple, dar pe langa pretul destul de mare la care vine, nu-ti ofera toate posibilitatiile pe care un utilizator de iphone, ca exemplu, il are in U.S, pe langa ca trebuie sa-i faci jailbreak ca sa te poti bucura de un telefon, sa nu mai punem la socoteala ca majoritatea aplicatiilor sunt platite, bluetooth-ul care se poate folosii doar intre device-urile Apple, s.a.m.d toate aceste minusuri m-au facut sa ma indrept catre android) exista un "iphone" al androidului si acela e "HTC" design realizat integral din aluminiu, si sincer sa fiu, e mult mai fumos ca cel de pe iphone.
Concluzii
Eu nu-ti spun ca nu merita sa-ti cumperi un device Apple(e o chestiune de gust) sau un device Samsung sau chiar unul de la Google, totul tine de ceea ce vrei sa faci cu el, si mai mult de atat sa-i stii limitarile fiecaruia.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung, pentru ca Android.

| Addaa1998 a răspuns:

Iphone clar, pentru ca merge mult mai repede si are un sistem de operare foarte bun