| florynstefan1 a întrebat:

Luni am primit comabda de pe eMAG, un ihunt one love! Insa cred ca am sa il returnez din 2 motive 1 se incalzeste prea repede si mai ales se descarca repede! Ma gandeam sa il returnez dar am inteles ca trebuie sa platesc transportul! Tinand cont ca eu locuiesc la 53 de km de sediul eMAG cam cat ar trebui sa platesc? A venit din Ploiesti! Maie ceva faca vreau sa ii schimb bateria...trebuie sa ii folosesc garantia? si daca folosesc garantia. Pe urma daca se strica iar sa zicwm mai am garantia sau o sa trebuiasca sa platesc?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Platesti vreo 20 lei, nu cred ca se cer si km suplimentari.
Poti schimba bateria folosind garantia dar e treaba complicata asta, mai intai trebuie sa il trimiti la eMAG si ei il vor duce in service, acolo il vor testa si ii vor schimba bateria numai daca e defecta si nu coincide cu specificatiile, apoi va dura mult pentru ca o sa il tina acolo destul.
Daca specificatiile telefonului arata o baterie mica atunci nu e o problema descarcatul repede si nu ii vor schimba bateria.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru florynstefan1):

Descarca o aplicatie, pe ios se numeste battery life, pe Android nu stiu, dar cred ca sunt mai multe, le gasesti tu, pentru a vedea starea bateriei, daca e uzata sau daca are capacitatea de 3000 mah.
Asa am avut si eu un Samsung s6, asa erau toate de fapt, aia au pus o baterie de 2500 si un procesor foarte puternic, consuma mai mult in stand by dar si cand era folosit. Intra la setari si vezi pe ce s-a consumat bateria ca iti atata acolo (adica il incarci complet apoi cand se descarca pana la 2-3 % vezi la setari care sunt primele 2 chestii pe care s-a dus bateria) foloseste-l ca si pana acum si spune-mi ce iti arata.