| SorinELoo7 a întrebat:

Mai trebuie formatata bateria unui smartphone? Cand l-am cumparat bateria era 50%, iar cand s-a descarcat complet l-am pus la incarcat pana la 100%. Daca il folosesc mai intens, dureaza sub 12 ore (l-am incarcat in fiecare zi pana luni seara - il am de sambata)...

1 răspuns:
| hp8510p a răspuns:

Nu mai trebuie sa-i faci formatarea.Trebuie sa-l incarci normal(il bagi la incarcat cand bateria este la 5-10% si il scoti la 100%). Bateria te tine asa putin pentru ca dureaza cam 2-3 saptamani sa intre in regimul ei normal de functionare