| StefanFroSSt a întrebat:

Mi-am incarcat telefonul cu 5 euro si mi-am activat o optiune cu 75mb.Ce trebuie sa fac sa activez internetul?

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

S-ar putea sa fie din setarile telefonului... Ce telefon ai?

| StefanFroSSt explică (pentru liviu890):

Chiar setarile erau de vina mersi.big grin

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai incercat sa te conectezi cu telefonul? Daca nu merge suna la relatii cu clientii.

| valentingb a răspuns:

5 euro..probabil esti pe Orange. Daca ai activat optiunea, ai primit si un mesaj asa "daca nu ai setarile de internet active, apeleaza 484 sau *100# pentru a le primi"
Trebuie sa iti activezi setarile, daca nu le ai deja, si apoi poti naviga pe net in limita a 75 MB. Iti recomand sa folosesti un browser ca Opera Mini, UC Browser, Safari, pentru a naviga mult si bine pe net. Daca intri direct cu telefonul, cei 75 MB se duc mai rapid.

| Fridăm a răspuns:

Am avut şi eu oferta aceea, şi mi s-a activat singur din ce îmi amintesc. Am intrat pur şi simplu şi am scris ''google.ro'', iar pagina mi s-a deschis şi am putut căuta orice. Încearcă şi tu aşa. Baftă! happy

| boss97 a răspuns:

Salut,internetul este deja active dar incearca sa-ti faci setarile pentru internet, sau activeaza-ti internet gratuit pentru 7 zile.

| Allexinno1988 a răspuns:

Sall daca esti pe Cosmote dai un Sms la numarul 638 cu mesajul ACTIVARE

| maus12 a răspuns:

Petru cosmote 6381 mesaj gol
Orange *100# la servicii si setari automate