| H4m7448 a întrebat:

Mi-am șters, din greșeală, toate melodiile din telefon.
Am încercat să le recuperez cu tot felul de aplicații din Magazin Play, și de pe laptop, dar n-am reușit.
Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor fă un backup la melodii. Sunt atâtea aplicații de cloud în magazin. Mega de exemplu, 50 GB spațiu de stocare. Am aici 9 GB ocupați numai cu muzica.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai avut deja back up facut, nu ai cum sa le recuperezi.
Te apuci si le refaci, de data asta salvand un back up, ca sa le ai.

| NLS a răspuns:

Și eu folosesc tot mega.nz
pentru backup.

Ai încercat cu Recuva?

| H4m7448 explică (pentru NLS):

Nu am găsit o versiune pentru Android

Bula
| Bula a răspuns:

Procedezi astfel:
1. Scoate-ti cartela de memorie din telefon, baga-l intr-un cititor de card-uri si conecteaza-l la un calculator, cu windows instalat.
2. Pe calculator /laptop instalezi programul Recuva (sau folosesti versiunea portabila) si scanezi continultul card-ului de memorie.
3. Copiezi pe calculator toate fisierele de muzica care mai sunt intacte (inclusiv cele sterse si ne-sterse).
4. Muzica recuperata o copiezi inapoi pe card-ul de memorie, in folder-ul de muzica (sau intr-altul dorit de tine, dar sa nu fie folder al sistemului! ).