| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi apar apelurile pierdute deloc! Sa fie din cauza faptului ca țin telefonul închis?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba telefonul inchis. Nu stii unde sa le cauti.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu vezi apelurile primite, nu pierdute, cand ai telefonul inchis, activeaza-ti mesageria vocală.

Bula
| Bula a răspuns:

Asta depinde de furnizorul tau de telefonie, ce-ti semnalizeaza.
Sunt si retele care nu indica nici daca telefonul apelat este ocupat, adica este in convorbire cu altcineva (doar suna si crezi ca nu vrea sa-ti raspunda).

In cazul tau, opreste doar soneria, nu telefonul complet.
In acest mod vei putea vedea pe toti care te-au apelat sau te apeleaza.

| Simpatic a răspuns:

Raspunsul corect este cel pe care l-a spus darrio, atunci cand ai telefonul inchis ca sa vezi apelurile pierdute este nevoie sa ai activata mesageria vocala!

E altceva daca ai telefonul pe silentios de exemplu, atunci iti apar apelurile pierdute!

| J0B0MAT a răspuns:

Mie îmi apar apelurile pierdute când pornesc telefonul dacă a fost închis. Voi poate aveți alte setări ale telefoanelor de nu vă apar.

| VoidEternal a răspuns:

Ha? Pai cum sa ai apeluri ratate dacă ai telefonul închis?

Întrebarea asta e la mișto?

| Mosotti a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu e la misto, omul vrea sa zica ca daca cineva il suna cand are telul inchis, nu ii apare ca cineva l-a sunat, lucru anormal, am raspuns lui JustDeedee care e treaba.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Cand deschid telefonul!

| Dragobeta a răspuns:

Ai mesageria vocala activata?
Asta e cauza.

| JustDeedee a răspuns:

Bineînțeles că nu îți apar apelurile pierdute dacă telefonul tău este închis. Trebuie să îl ai deschis.

| Mosotti a răspuns (pentru JustDeedee):

Nu e bineinteles, e normal sa apara apelurile pierdute si daca telu e inchis, ca apar in centrala si de acolo se transmit apoi la tine, ele nu vin direct de la telul aluia la telul tau.