| Andree a întrebat:

Nu ma pot hotari intre Iphone 5 si Samsung Galaxy S4. Voi ce credeti, care sa mi-l iau? Argumentati de ce acea varianta.

23 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Galaxy e prea mare, iphone are camera ft buna si ecranul retina e wow

| ombladon112 a răspuns:

Te invit sa vezi ce recenzii sunt aici intre iPhone 5 si Samsung Galaxy S4 http://bit.ly/iPhone5Oferta

| dorin1990 a răspuns:

Eu as alege Iphone 5 e o firma care consider ca a revolutionat telefonia mobila, am avut multe produse si mi se par mai de calitate din toat punctele de vedere fata de samsunng

| bradysandro a răspuns:

Samsung

| Alin0001 a răspuns:

S4 e mai bun

| BreK a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S4 deoarece este mai mare si mai performant.
Iphone 5 are 4.0 inchs 8 MP camera, procesor Dual-core 1.3 GHz Swift si Galaxy S4 are 5.0 inches, 13 MP camera si procesor Quad-core 1.6 GHz Cortex.
Problema la Iphone e ca nu poti primi/trimite lucruri decat de la un alt Iphone/la alt Iphone, deci clar S4.

| Aby33221 a răspuns:

Iphone 4

| Briana02 a răspuns:

Eu as alege iPhone 5.S4 este foarte fragil.

| Paul_Haiduc_1986 a răspuns (pentru Briana02):

Auzi acololaughing), ai scapat vre'odata un iphone pe jos?, eu da, odata si a fost de ajuns, laughingai gresit total cu aceasta remarca

| Briana02 a răspuns (pentru Paul_Haiduc_1986):

Da l-am scăpat de nu știu cate ori.Ecranul si marginea arată ca noi, pe cand am scăpat un s3, ecranul praf. Daca tu l-ai aruncat de la etajul 4, si un Nokia se sparge.

| Iulia_Andrada_1990 a răspuns:

Buna eu le am pe amandoua.Adica am avut galaxys4 si acum am ramas cu iphone.Galaxy este bun, face pozele foarte bine si merge bine si in jocuri, in schimb nu tine bateria deloc si cateodata devine ecranul alb, trebuie sa il inchizi ca sa isi revina.Prietena mea are tot GalaxyS4 si are aceeasi problema.Telefonul iphone face si el pozele foarte bine, si pot sa spun ca jocurile merg perfect si pana acum nu am avut probleme.Este prima data cand am iphone si iti spun din inima pe iphone o sa merg in continuare.Sunt foarte multumita de iphone si de abia astept sa iasa iphone6 ca sa mi-l iau. Sper ca te-am ajutat!

| Paul_Haiduc_1986 a răspuns:

Samsung s4, iti zic din proprie experienta. Este mult mai flexibil Androidul, pe Ios faci numai ce te lasa Apple, de ex: nu poti copia nimic de pe net(gen: melodii, filme) fara itunes si alte porcarii. Am avut in ultimi 5 ani doar produse Apple(iphone3.3gs,4,5, ipad2), mi-a ajuns pana peste cap. eram fan Apple, acuma m-am trezit, mai bine acuma decat niciodatabig grin. Apple are un markentig extrem de bun si platesti 50% numele, restul telefonul.
daca ai fite si vrei sa vada toti marul muscat de pe spatele telefonul atunci dai bataie, cumpara-l, dar te asigur ca intr-o luna iphone-ul 5 fara carcase si alte chestii se face praf+ marginile telefonului sunt vopsite si se i-a vopseaua foarte usor, la al meu s-a luat de la folosirea de carcase, wtf, dau 20 mil+ pe un tel si dupa 1 luna era zgariat, eu am terminat cu Apple, cel putin pana renunta la restrictia la ios, te simti ca in comunism, pe langa ce la android ii democratiebig grin. sper ca te-am ajutat. o zi faina

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paul_Haiduc_1986):

Esti sigur?

| Paul_Haiduc_1986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte sigur, zi si mie cum downloadezi tu pe iphone direct de pe site o melodie? sau un film? fara a conecta device-ul la itunes? ca sa nu mor prost, daca te crezi asa destept, incat sa comentezi la opinia unui utilizator de ambele device-uri, strict obiectiva!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paul_Haiduc_1986):

De Cydia ai auzit? laughing
Dar de ce te superi pe mine? laughing
Nu am zis nimic!
pa-pa!

| Paul_Haiduc_1986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe iphone-ul 4 am testat tot ce este in materie de jailbreak, eu ma refearm la versiunea stock, si dupa ce ti-ai pus cydia pe el, si iti instalezi o gramada de cacaturi merge praf. Asa eram si eu ca tine in urma cu o luna. De la aparita iphone 3 le-am avut pe toate(in afara de 4s), nimic nu era mai bun ca iphonul meu, dar de o luna m-am schimbat, dupa ce am pus mana pe un s4(vorbeam fara sa stiu ceva despre android, dar eu eram mare si tare ca iphonul este cel mai bun), apropo tot nu iti merge ca androidul ori cate tweak-uri ai instala cu cydia, nu m-am enervat, dar asa vorbiti toti fara sa stiti macar cum functioneaza androidul
alta treaba sunt gadget-urile si celelate produse ce se vand separat de Apple, care sunt foarte scumpeeeee. pai un cablu de date la 5, am dat 1 mil pe el, fara incarcator, da'o dracului de treaba. Acuma depinde si ce faci cu el, ca daca vrei numai sa suni ti bun si iphonul, dar ca si experienta browser, filme, muzica nu il poti compara. si minune, cand am intrat in playstore, hopa ca erau si aplicatiile care le aveam pe iphone +ca sunt si gratis, acolo am dat o gramada de bani pe ele. Eu cel putin m-am saturat de toata ideologia america, si restrictia de la Apple(io7), ca in materie de laptopuri. dupa parerea mea, sunt cei mai buni. Hai salut, si mi-a placut conversatiabig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paul_Haiduc_1986):

Mama cat ai scris! laughing
Stai linistit, calm!
Ok!
Este bun telefonul cu android, sa nu te superi! laughing
Apropo ce telefon ai?

| Briana02 a răspuns (pentru Paul_Haiduc_1986):

Nu sunt de acord. Iphon-ul este mult mai rezistent.

| Paul_Haiduc_1986 a răspuns (pentru Briana02):

Inseamna ca nu ai avut amandoua telefoanele, degeaba iti dai cu parerea numai de prin ce ai vazut pe youtube. La s4 il scapi pe jos iti sare capacul si atat, la iphone 5 ai pus-o, plus ca ii lipita placa de baza chiar de spate si se poate si duce de tot. Si ai vazut cum se indoaie unele iphone-uri 5? te pui pe el si se face "barca", am vazut real, iphone 5 ii cel mai slab, din gama iphone-uri de pana acuma, iar maginile sunt de tot cacatul, se duce vopseaua numai de la bumbere si carcase(am patit eu)! mai bine iti ies 4s sau 5s, sari peste 5!

| Briana02 a răspuns (pentru Paul_Haiduc_1986):

Mai bine ai tăcem, ca te faci de ras.

| Paul_Haiduc_1986 a răspuns (pentru Briana02):

laughingvai de capul taulaughing)"mai bine tacem"rolling on the floor)))

| antoniazavate a răspuns:

Eu personal mi-as lua S4, ma incanta mult designul elegant si camera acestuia, plus ca are si android jellybean.