| Dontforgettosmile a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu telefonul meu, dar mai nou a luat-o razna. De fiecare data cand ies dintr-o aplicatie, se restarteaza launcher-ul (sau UI sau cum se numeste) si imi dispar toate iconitele de pe ecran cateva secunde bune. Pana atunci nu pot umbla deloc pe telefon. Si unele aplicatii se deschid mai greu decat de obicei. Ce poate sa aiba? Mentionez ca telefonul e S3 si il am de doi ani.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ti-a obosit android-ul cu cate aplicatii ai luat/dezinstalat in astia 2 ani. Recomandat ar fi sa-l resoftezi din nou tot la aceeasi versiune de android, sau una mai recenta, daca ai vrea sa se miste ca in prima zi. Totusi, iti voi zice cateva aplicatii care te pot ajuta in a-ti mai usura telefonul : Clean Master, Disk Degragmenter.
Bft!: )

| Dontforgettosmile explică (pentru Jipa95):

Treaba e ca acum vreo patru luni i-am dat update la android, de la ICS la JellyBean. Facea probleme si pe ICS asa ca i-am dat update. O luna a mers bine, apoi a inceput sa faca iarasi ca si pe vechiul android. Clean master am deja pe el, de demult.

| Jipa95 a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Asa e android-ul, in primele cateva luni, merge brici, dupa care incepe sa oboseasca de la atatea plicatii instalate / dezinstalate si tot asa. Cum am mai spus du-te cu el la un service gsm, si spune-le baietilor de acolo sa-ti stearga android-ul actual, si sa-ti bage unul nou. Si daca e sa-l resoftezi, mare grija cand iei aplicatii inutile i-ati doar ce este necesar!