| Anonim1842 a întrebat:

O intrebare putin ciudata.
Cum sa fac sa apara acea dunga roz pe s7 edge pentru a-l schimba la garantie? Mi-am zgariat putin telefonul in mai multe locuri chiar daca se observa doar la lumina puternica. E si foarte putin spart in coltul stang al telefonului( se observa putin doar la lumina) si as vrea sa-l schimb la garantie dar nu se poate daca este din vina mea asa ca as vrea sa apara acea dunga roz pe ecran pentru a-l da la garantie. Daca apare acea dunga roz pe ecran imi schimba telefonul nu-i asa?( eu asa am citit pe internet) Asa ca vreau sa fac acea dunga roz ca sa-l schimb. Vot + funda celui care stie cum sa fac sa apara acea dunga roz.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca asa usor le tragi teapa?
Cand oamenii aia primesc in garantie un telefon zgariat si spart crezi ca iti dau altul? Serios ascum? Si pe garantie se repara, maxim iti repara dunga de care zici tu. Zgaraieturile si spartura ramane acolo

| johnnny123 a răspuns:

1) Nu poți forța ecranul să se strice, dar în același timp să pară că a fost din vina telefonului
2) Chiar dacă ecranul ar avea o problemă, cel mult îți vor înlocui ecranul, nu tot telefonul.

Dacă-ți strici intenționat ecranul, vei rămâne cu un telefon zgâriat și cu ecranul stricat. Crezi că ăia de la garanții s-au născut ieri?

| Bogdan70001 a răspuns:

Ce gandire de copil smechers ai...pacat ca nu te duce si minte prea mult

| kopli a răspuns:

Daca telefonul tau functioneaza bine, renunta la ideile astea. S-ar putea sa primesti unul mai prost.
Dar, s-ar putea sa primesti unul doar pe perioada reparatiei. Apoi, inapoi pe al tau, care nu va mai fi ca nou ci deja cu unele slabiciuni.

| Anonim1842 explică:

Telefonul functioneaza bine doar ca are unele zgarieturi pe ecran si o spartura mica in coltul ecranului in partea stanga.
Ma gandeam ca poate stiti voi un mod prin care sa apara acea dunga roz si sa mi-l inlocuiasca la garantie

| alexboss2020 a răspuns (pentru Anonim1842):

Nimeni de la garantie nu este atat de pr** ca sa nu isi dea seama ce incerci sa faci, si dunga aia roz nu ai cum sa faci sa iti apara, doar daca iti cumperi un telefon cu acesta problema! Ramai cu ce ai acum, cred ca poti trai si cu telefonul in starea acesta!