| krkran a întrebat:

Primesc constant de cateva luni mesajul,, Ne pare rau dar nu ai suficient credit pentru a accesa acest numar. Te rugam sa-ti reincarci contul.'' de la Orange de cand mi am schimbat telefonul, chiar daca nu sun pe nimeni
Ce pot face sa nu il mai primesc?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ai niste raspunsuri aici:
https://comunitate.orange.ro/......td-p/85308
Probabil ai incercat sa trimiti un mesaj si nu s-a trimis pentru ca nu aveai credit iar telefonul tot incearca sa il retrimita.

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

E de la Google treaba asta, vor să-ți verifice numărul și să îl integreze în cont.
Poți verifica mai multe la setări >google >gestionează mi contul Google>informații personale> dai mai jos la Nr de telefon și vezi daca numărul actual e confirmat
Daca nu e adăugat sau nu apare confirmat, cam de la asta e.
Posibil sa fi observat niste mesaje ciudate...ei bine, sunt de la Google!
Numai bine!

| Lioana a răspuns (pentru Hyperion7):

Ce treaba are Google daca ai tu credit pe telefon sau nu?

| helpforyou a răspuns:

Sa suni la Orangi si sa le spui despre ce este vorba.

| helpforyou a răspuns:

Poti sa scrii la adresa service@orange.com sau sa-i suni la *100# Self Care