| Vww a întrebat:

Recent mi-am luat un cârd de memorie de la Kingston și mereu când doresc să îmi scot o aplicație imi spune ca am memoria telefonului plină dar când întru la 'stocare' îmi spune ca am 26, 56 gb liber. Mă ajută cineva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cardul trebuie formatat. Il bagi intr0unn adaptor la laptop sau conectezi telefonul la laptop cu un cablu de date. Mergi la SD Cars (memory Kingston) dai click dreapta si apoi format. Alegi NTFS si apoi START. Dupa formatare mergi in setarile telefonului, la stocare si seteaza ca mediu de stocare cardul SD.