| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Sal TPU am un Nokia asa 203 si as vrea sa stiu cum pot face luminozitatea ecranului mai mica si cum pot dezactiva lumina tastaturi
DAU FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Ai putea incerca si sa-ti pui teme de tip Dark, ca sa mai scada din luminozitate in asa fel incat sa nu mai deranjeze ochiul.

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ai putea intra in setting => profile => general => light effect si savezi daca ai optiunea, si s-o si folosesti dupa.

Dar de obicei se plang multi posesori ai acestui tip de telefon, din cauza inexistentei al vreunui control al luminozitatii. Cu alte cuvinte, daca nu gasesti prin calea pe care ti-am dat-o eu, atunci telefonul nu dispune de aceasta optiune. (cel mai probabil)

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
De obicei gasesti asta la Setari-> Ecran si vezi acolo luminozitate ecran, tastatura si ce mai e legat de asta.

| UNEXPERTINCEPATOR explică (pentru Gh3oK1ll3r):

Asta-i faza ca nu gasesc am scotocit tot telefonul si nu gasesc sad

| Gh3oK1ll3r a răspuns (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Ah, modelul acela nu are aceasta optiune, imi pare rau.