| Edyshk2013 a întrebat:

Vreau sa stiu ce telefon pot sa imi iau cu abonament in banii astia.

6 mil bani in mana + 13-15 euro abonament

3 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Parerea mea- si nu cred ca e doar o parere, ci poti sa verifici printr-un calcul simplu- este ca abonamentul pentru telefonie este sclavie curata si pacaleala cu cartile pe fata- asta in cazul in care nu ai o gramada de apeluri cu o gramada de persoane in fiecare zi/luna- in cazul asta nu alegi abonament de doar 13-15 euro.
Fii atent(a):
Sa luam media de 14 euro abonament
14 euro x 12 luni( desi nu cred ca o sa faci tu abonament pe un an- nu sunt aia asa de draguti) + 24% TVA fac...937 lei.
937+ 600=1537 RON.
Luand in considerare ca la un abonament de 14 euro ai cam tot atatea minute in retea/nationale/trafic internet(ba chiar mai putine) ca si pe o cartela prepay pe care dai 8 euro:
8 euro x 12 luni + 24% TVA= 535 RON
Diferenta este de 1002 RON.
Partea frumoasa este ca nu prea consumi tu aia 8 euro- iti zic din experienta mea, ca iti ajung 6 euro pe luna. Deci mai economisim 2 euro x 12 luni +24%= 133 RON.
Ai la dispozitie 1135 RON.

Cu banii astia iti iei un galaxy s3 care e super. Pe un an s-ar putea sa se apropie rezultatele, dar nu iti poti lua s3-ul care ti-am zis e una din cele mai bune oferte pret/ce ofera.
Pe 24 de luni( pentru ca niminea nu mai iti face tie abonament pe 1 an) iti iese cam asa:
1874 RON dati pe abonament fata de 803 RON pe cartela.
Gandeste-te bine ce alegi, cauta printre oferte si se poate sa nu iesi prea jumulit(a) de bani din toata afacerea asta.

| Edyshk2013 explică (pentru MitroKta):

Inteleg ce telefon/e mi-ai recomanda in 500-600 lei + dispus pana in 13 euro abonament... daca e cazul

| AlexMaI a răspuns:

Salut poti sa iti iei un Nokia c3 e bun telefonul are wifi multe aplicati sau Samsung gt 5230 sau Nokia asa 221 sau 223 blakbari mai multe cauta pe ocazie.ro funda?