| claudiualin5 a întrebat:

Am si eu o tableta UTOK si de catva timp cand intru in galerie imi spune ca nu este nicio stocare externa. Tin sa mentionez ca memoria interna este de 8 GB. De ce imi spune asa si ce pot sa ii fac? Dau funda la cel mai bun raspuns.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Aparatul se bazeaza pe card, si nu pe memoria interna; de fapt, toate dispozitivele care suporta card.
Este de "datoria" lui sa te avertizeze ca nu i-ai cumparat card(adica memorie externa -care o poti scoate).
Mai devreme sau mai tarziu trebuie sa cumperi card de memorie pentru ca memoria interna a tabletei se va umple cu aplicatii, poze, filme, videoclipuri, muzica si ce o sa mai descarci tu in el.