| VirusMan a întrebat:

Salut
1.Cat tine bateria la Samsung S3?
2.Cav va tine bateria la iPhone 4?

3. Dintre astea doua care a-ti alege si motivul pentru care l-ati alege.

Răspuns Câştigător
| Ciumica a răspuns:

1. Depinde cum il folosesti si cat de norocosi sunt altii. La mine functioneaza sase ore in continu daca este pe o aplicatie cu grafica mai buna (de regula, un joc). Depinde si daca ai activ Wifi, Bluetooth. si de cata lumina consuma.

2. Nu stiu.

3.Clar ca e mai bun Samsung S3 decat iPhone 4 si decat iPhone 5. Deoarece e cel mai bun dispozitiv de utilizare dintre toate optiunile. Depinde si de unde cumperi. Sigur nu vrei sa cumperi unul dintre acestea doar pentru a vedea cum se consuma bateria.
O zi buna!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. "Battery Li-Ion 2100 mAh battery
Stand-by Up to 590 h (2G) / Up to 790 h (3G)
Talk time Up to 21 h 40 min (2G) / Up to 11 h 40 min (3G)" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

2. "Battery Non-removable Li-Po 1420 mAh battery
Stand-by Up to 300 h (2G) / Up to 300 h (3G)
Talk time Up to 14 h (2G) / Up to 7 h (3G)
Music play Up to 40 h" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php

3. CATEGORIC aş alege Samsung Galaxy S3 I9300, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......69_169.php

Toate cele bune.

| sltlp a răspuns:

Doar intuitiv, galaxy s1 concura cu iphone 4... clar ca s3-ul e superior.

| adisuper a răspuns:

Salut, eu am un 4s, bateria mă ţine cam o zi, dar este destul de forjată(bateriile au un ciclu de viaţă, adică un anumit număr maxim de cicluri de încărcare, pe urmă începe să se ducă.)

3. Aleg clar iPhone-ul, din cauza sistemului de operare. Mă simt mai în siguranţă pe iOS decât pe Android. Acum depinde şi ce vrei să faci cu telefonul.

Răspuns utilizator avertizat
| lorena986 a răspuns:

1. Eu am s4 si bateria mă tine cam o zi, si stau foarte mult pe telefon
2. Am o prietena care are iphone 5s si pe ea o tine cam la fel
3 scuze ca nu ți-am raspuns la modelele de telefoane pe care le-ai menționat tu, dar na, sunt cu o generație mai noua cele menționate de mine, deci nu cred ca e mare diferență. Nu știu sa iti spun pe care dintre ele sa îl alegi, însă mie îmi place puțin mai mult telefoanele din gama Samsung deoarece pot face mai multe decât iphone, cu un s4 sau s3 nu ai cum sa te plictisești. Celălalt mi se pare puțin mai frumos din punct de vedere estetic, în rest as alege oricând Samsung.