| NicolaeCristianAnonymous a întrebat:

Am acest telefon Samsung Galaxy Young gt-s6310N care l-am luat second hand de la un om care lucreaza unde lucreaza si tatal meu la serviciu. a venit fara cutie si incarcator am zis bine nu-i problema ca aveam incrcator. Din cate am observat persoana ce a avut inainte telefonul a instalat clockworkMODRecovery. Acel om mi-a dat telefonul de test 2 zile si a mers bine si m-a costat doar 50 de lei. Dupa 2 luni intr-o zi când ma jucam Pou mi s-a restartat din senin fara nici un motiv telefonul si a pornit in clockworkMODRecovery si a barait. I-am dat reboot si iarasi a bootat si a barait in clockworkMODRecovery am incercat sa il pornesc de mai multe ori fara rost. I-am dat reset de acolo poate va porni si tot asa face. Nici nu vrea macar sa stea stins telefonul! Am incercat sa i bag roomul official alui Samsung Galaxy Young GT-S6310N am incercat glass rom tot asa face. Am incercat cynogenMod11 si tot asa face si booteaza si baraie in clockWorkMODRecovery am incercat si sa rebag clockWorkMODRecovery poate asa va merge si nu a mers. Telefonul e rootat nu de mine de cel care a avut telefonul inainte. Ce sa fac? e o solutie? Acum trebuie sa scot bateria din telefon sa stea stins. Nu am mai vazut asa ceva vreodata la telefoane nici pe forumuri nicaieri. Cel mai probabil nici serviceul nul poate repara ca am facut ce trebuia si ei sa faca si nu a mers.

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai aruncat 50 lei.

| NicolaeCristianAnonymous explică:

Nu creca e nicio solutie ca tot booteaza in clockworkMODRecovery in loc de androi. Mai intai apare logoul Samsung baraie iar pe urma intra in clockworkMODRecovery

| NicolaeCristianAnonymous explică:

Când pornesc telefonul apare logoul Android baraie si intra in clockworkModRecovery incontinu. Nu creca ar fi o solutie si probabil e bun de gunoi. Oare am luat teapa si stia acea persoana si o fi fost si furat telefonul. Acum suntem in 2018 iar telefonul a fost lansat in 2013 deci in acesti 5 ani acest telefon a apartinut la 2 persoane si mie si cel mai probabil telefonul a fost furat de la prima persoana ce la avut. So fi stricat de mai multe ori el si dus la service probabil pe aceleasi motiv si s-a rezolvat. Probabil acum la vandut cat mai repede cat mai ieftin sa se schepe de el ca stie ca se va strica iar si costul reparari telefonului va costa peste 50 de lei.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Vezi ca e o combinatie de butoane, pentru a da reset din fabrica. O gasesti sigur pe net, poate te scapa de problema.

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru EusebiuPWN):

Esti nebun la cap? Asta am facut nu ai citit tot ce am zis? Pur si simplu e ca când apesi combinatia de butoane si te intra in acel meniu care oricum mi se deschide si nu porneste androidu. Si nu este pe net asa ceva am vazut si la ei cum intra si au si eu clockworkRecovery si nu aveau aceasta problema si le pornea androidu inainte. Crezi cas prost? Nu sti cei aia clockWorkModRecovery? clockWorkModRecovery este un nou meniu de resetare etc ca biosul la pc unde la aceasta poti roota telefonul. Si am dat wipe data factory reset si tot asa face

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru EusebiuPWN):

Nu intelegi ca fix asta am facut si mie nu imi necesita sa apas acele butoane de combinatie ca ele practic se apasa singure si ramane blocat in clockWorkRecovery daca nu sti cei asta cauta pe Youtube clockWorkModRecovery

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru EusebiuPWN):

Chiar daca eu am 11 ani si tu esti mai mare sigur stiu mai multe de cat tine. Sunt reparatorul familiei intregi repar telefoane tablete pc laptopuri si aceasta problema nu am mai intalnit pe nici un telefon si daca nu ma crezi cauta pe forumuri etc problema asta si no sa gasesti.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Gata fratiuc, te cred pe cuvant. Ai dreptate, n-am citit tot romanul pe care l-ai scris, data viitoare fa un rezumat.

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru EusebiuPWN):

Mai pe scurt telefonul are recovery loop si daca pornesc telefonul mi se deschide recovery ClockWorkMod in loc de Android