| Romb3r a întrebat:

Am cumparat acum 3 zile un smartphone Evolio M5.A costat 400 lei, reducere de la 500.Are Android Kit Kat 4.4.2.Problema mea este ca atunci cand intru in aplicatii si imediat apas butonul care ma trimite la aplicatiile recente, aici aplicatia in care sunt acum nu apare daca am si alta aplicatie la pagini recente.Va apararea decat aplicatia din care am iesit inainte, nu cea in care eram acum.A 2-a problema este ca uneori(decat de doua ori pana acum) pe ecran apar niste linii asemanatoare ramurilor de copaci.Tin sa precizez ca am scapat telefonul o data pe covor.Ar trebui sa ma ingrijorez? Sunt acestea doar probleme ale Androidului? Dau FUNDA cat telefonul de mare daca ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Prima problema cred ca este de la faptul ca telefonul asta nu a fost facut pentru Androit 4.4.2 KitKat sau KitKat nu este optimizat foarte bine pentru el. Nu stiu de ce s-ar vedea liniile acelea poate s-a intamplat ceva. Poate. Asa se intampla cand n-ai husa la el. Probabil este destul de fragil.

| Romb3r explică (pentru KLiNK):

Salut! Am gasit cauza primei probleme:sistemul ''invata'' cum sa tina doua aplicatii, sau mai multe, in acelasi timp, iar a doua oara cand am intrat in ele nu am mai avut probleme.Cine stie ce prostii face Androidul? Nu am mai avut a doua problema care pur si simplu cred ca era minora, se rezolva foarte usor.

5 răspunsuri:
| HeLps a răspuns:

Doar atat pot sa zic, proasta calitate

| Romb3r explică (pentru HeLps):

Daca era Samsung sau oricare alt brand mai intalnit,atunci nu era proasta calitatea, era, vai Doamne, ceva la sistemul de operare? Esti patetic...Ce, firmele mici nu pot crea telefoane bune(nu vorbesc de al meu)?

| KLiNK a răspuns (pentru Romb3r):

Da, dar in general firmele mici nu prea creeaza telefoane (in afara de cele din China). Era o forba pe internet: Masinile rapide si ieftine nu sunt bune
Masinile bune si ieftine nu sunt rapide
Masinile bune si rapide nu sunt ieftine.
Daca inlocuim "masinile" cu "telefoanele" ajungem la faptul ca este partial adevarat ce a zis @HeLps

| Romb3r explică (pentru KLiNK):

Haida sa punem placi video in loc de procesoare.Sa vadem:mere?