| yustme a întrebat:

am o problema cu telefonul, un samsug a5 2015.Cand este descarcat dar nu de tot deja cand e 25 20% imi tot iese de pe ce sunt. De exemplu ma uit pe Youtube si dintr-o data parca as apasa eu butonul de jos stanga, cel care il apesi sa vezi aplicatiile recente si imi ramane asa apoi apas iar pe ce eram apoi iar imi face asa si tot asa pana il bag la incarcat. Nu vreau sa ii dau resetare generala, ce altceva pot face? Feja ma innebuneste problema asta.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa dai reset...continua asa.

| Illuminati2016 a răspuns:

Vezi sa nu fii virusat

| yustme explică (pentru Illuminati2016):

Un program bun de antivirus?

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Fiind un telefon vechi, este posibil ca problema sa fie de la baterie. Nu este exclus sa fie si o problema software care se poate rezolva destul de usor si la tine acasa.
Inainte sa-i faci resetare din meniu, instaleaza pe laptop sau pc un program de la Samsung, de exemplu SmartSwich cu care faci backup la telefon, il resetezi apoi pui backul-ul la loc.
Daca problema este de la baterie, va trebui s-o inlocuiesti intr-un service Samsung. Ai mai jos niste adrese:

https://www.mobitel.ro/service-telefoane-samsung/
https://www.servicetelefoanegsm.ro/service-samsung/

| yustme explică (pentru MobitelServiceGSM):

Si daca e de la baterie dc face asa? ar trebui doar sa se descarce, am avut de curand o problema cu un grand neo plus se tot inchidea si la un moment dat nu s-a mai deschis.mi-am dat seama ca era de la baterie, am cumparat una noua si acum merge, dar la asta nu pot scoate bateria atunci cum imi dau seama daca e bateria? si nu am un laptop(s-a stricat si el)ca sa imi fac acel backup