| andreiutuz25 a întrebat:

Salut, am cumparat un telefon la abonament de la Vodafone si ajungand acasa mi-am dat seama ca nu este ceea ce mi doresc. Intrebarea este daca l pot returna si daca pot anula abonamentul totodata.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

L-ai luat cu ochii inchisi, că nu inteleg?

| Simpatic a răspuns:

Despre telefon nu stiu exact ce sa te indrum, caci nu am cumparat recent telefon la abonament si nici nu imi place sa achizitionez astfel telefoane!

insa daca vei dori sa renunti la abonament vei avea de platit o suma destul de mare de bani, ai semnat un contract! vezi ce scrie in acesta referitor la sumele pe care le ai de platit in momentul in care doresti sa renunti la abonament.
de obicei este o suma mare pentru ca trebuie sa platesti cele minim 24 de luni de contract!

deci ar fi o prostie sa faci asta acum cand dupa 24 de luni poti "inchide" acel abonament gratuit!

in ceea ce priveste modelul de telefon, poti lua legatura cu cei de la Vodafone pentru a te lamuri ei daca poti sa il schimbi sau NU!

| andreiutuz25 explică (pentru Simpatic):

Deci as putea sa schimb modelul fara taxe in plus pentru schimbarea deciziei, dar abonamentul ramane pana cand este platit?

| Simpatic a răspuns (pentru andreiutuz25):

Tocmai, ti-am zis ca nu stiu ce poti face vis-a-vis de modelul de telefon...
doar te-am lamurit asupra faptului ca nu este indicat sa inchizi abonamentul
despre telefon chiar nu stiu, daca stiam iti ziceam

poti lua legatura simplu cu suportul Vodafone pe pagina lor dedicata https://www.vodafone.ro/asistenta/modalitati-de-contact/contact-telefonic

sau poti merge in orice magazin fizic Vodafone sa ceri lamuriri si detalii!

succes!