| Katalin12 a întrebat:

am nevoie de codul PIN2 al cartelei Telekom ( fara abonament )
Cum il pot afla?
Cartela pe care a fost SIM-ul am aruncat-o.

5 răspunsuri:
| cypry69 a răspuns:

Salut!
Deci, ca sa afli puk 2 ai nevoie de inca un telefon cu alta cartela TELEKOM.
Daca ai alt telefon cu alta cartela telekom faci asa :
1. Formezi *100# si apelezi.
2.Iti va aparea o lista cu cerinte de ajutor.Dai la raspuns si scrii 4
3.Astepti sa se incarce alte cerinte, dai iar la raspuns si scrii 3.
4. Apoi iti va cere sa introduci numarul de telefon al carei cartele vrei sa-i afli Puk-ul. -numarul de telefon il vei scrie la raspuns -( Nu ai nevoie neaparata de Pin2, merge si cu PUK)
5. Dupa ce aid at raspuns cu numarul de telefon iti va aparea cv de genul "Codul PUK pentru numarul de telefon 076******* este "84274279"

| cypry69 a răspuns (pentru cypry69):

Unde am scris eu Codul PUK pentru numarul de telefon 076******* este "84274279", E doar un exemplu.
P.s Daca nu ai inteles cum sa faci, imi lasi un mesaj aici pe TPU cu nr tau, si iti voi da eu puk-ul cartelei tale, Bafta Multa!

| Katalin12 explică:

Eu am nevoie de PIN2, nu de PUK.
Imi trebuie in altceva, nu mi-am uitat PIN1.

| cypry69 a răspuns (pentru Katalin12):

Nu ai inteles, scrii in locul la pin2 scrii PUK-Ul, asa functioneaza cu reteaua TELEKOM (COSMOTE )...Dar na.fa cum vrei

| Katalin12 explică:

Nu merge.
PUK2 cum aflu?