| laeimbrea a întrebat:

Salut, am o problema cu telefonul, atunci când conectez cablul de alimentare îmi apare notificare cu "Conector usb conectat" și la câteva secunde "Conector usb deconectat".
El este fixat bine în telefon.

Din aceasta cauza nu îmi sta ecranul oprit, el rămâne deschis și îmi consuma bateria.

Apare ca este o notificare de sistem, nu știu cum sa fac sa o opresc sau sa nu mai apară.

Am încercat cu alt încărcător și tot asa.

Dacă aveți vreo idee va rog sa ma ajutați, mai jos las o poza.

https://i.postimg.cc/g2LVx4QB/Screenshot-20210708-094621 -One-UI-Home.jpg

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

E "prost" cablul. Ia unul original.

| laeimbrea explică (pentru dinaprilie):

Este cablul telefonului, am uitat sa menționez ca face asa și după ce scot telefonul de la încărcat, ajunge doar sa conectez cablul de la telefon și sa îl scot... face asta și după ce scot de la încărcat telefonul.

| dinaprilie a răspuns (pentru laeimbrea):

Incearca alt cablu. Daca nu mergi la service. Poate este ceva in neregula cu portul de incarcare al telefonului.

| Mihail2020 a răspuns:

Poate sa fie legat de schimbarea modului de functionare.
Daca dai clic pe ea iti da mai multe obtiuni.
-Alimentare
-Conectare date/fisiere
-Conectare imagini
-Conectare...

(Selectezi alimentare/incarcare)
De obicei telefonul nu recunoaste ce vrei tu sa folosesti ce mod de functionare a cablului te intreaba.
(Te intreaba de fiecare data desigur poti sa selectezi alimentare si nu te mai intreaba).
Sa scapi de notificare (depinde cat de bine stii sa folosesti telefonul in setari daca nu las-o asa cum este).