| Revent07 a întrebat:

Salut, am un iphone 4s si de ieri imi tot apare "sim fail" si "no service" am cautat peste tot, am incercat toate metodele posibile si nu functioneaza, stiti ce as mai putea incerca?

2 răspunsuri:
| RzV28 a răspuns:

Poate ai probleme cu sim-ul, incearca sa il pui in alt telefon sa vezi daca merge, sau poate nu e pus bine in telefon.

| Revent07 explică (pentru RzV28):

Am pus simu in vechiu telefon si merge, acum am sters tot din telefon si nu mai scrie "sim fail" da scrie "Searching..." si dupa scrie "No service".