| RB26DETT a întrebat:

Salut, am un Nexus 5 ce a stat o vreme inchis, bateria se comporta ciudat, l-am tinut in buzunar si mi s-a inchis, stiu ca avea 60% baterie, l-am pornit si avea 30%, l-am bagat iar in buzunar si peste 30 de minute cand l-am scos avea 40%, ok, il mai folosesc cateva minute si a scazut destul de repejor pana la 20% si la fiecare procent scadea putin luminozitatea si la urmatorul crestea si tot asa (nu-i setata pe automat si nu se misca slider-ul), am intrat in Aida64 si tensiunea bateriei era de 3.4V.
De incarcat se incarca repede, de descarcat, tot repede si intr-un mod bizar.
Ceva sfaturi? O fi de la baterie sau de la alte componente?

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Sfat: Dacă nu utilizezi o baterie (un telefon) o perioadă mai lungă, e bine să laşi bateria la 50%.

Eu cred că bateria e de vină, au apărut nişte erori. Încearcă să consumi bateria până la 0%, apoi să-i faci o încărcare până la 100%, cu telefonul închis.

| Armyanka a răspuns:

Cred ca e de la baterie. iti sugerez s-o schimbi