| vasibbv a întrebat:

Salut, am un Nokia 8600 luna blocat in modul casti, cand este conectat la pc acestea dispar, ca sa pot auzi cand vorbesc la telefon trebuie sa-l dau pe speaker, casti nu am la el dar banuiesc ca ar merge sa vorbesc la el cu castile. Merge sa intru pe radio fara probleme, ca doar sunt "bagate" castile. Tatal meu crede ca l-a udat la mufa insa nu stiu ce sa zic. Problema ar parea sa fie mufa. Stiti, aveti ideea ce ar putea fi pana la urma si car m-ar costa sa-l rezolv?

Răspuns Câştigător
| Daniels89 a răspuns:

Salut,il poti rezolva si singur fara sa mai dai bani pe la service, scoti bateri si cu o periuta si putin alcool cureti mufa de casti, eventual daca il poti desface sa cureti mai bine cu alcool o sa mearga (acelasi lucru se face si la servis) numai ca o sa te texeze cam vreo 20 lei pentru un lucru care il poti face si tu ai aici un tutorial cum se desface telefonul http://www.youtube.com/watch?v=70wErOj1ZFY

| vasibbv explică (pentru Daniels89):

Multumesc frumos. O sa incerc big grin

1 răspuns: