| Radu231 a întrebat:

Am un telefon Huawei cu sistem android si cand vreau sa trimit un mesaj mai lung sau pur si simplu cu mai multe emoticonuri nu mai imi apare sa il trimit ca si un sms ci ca mms. Pot sa dezacticez mms-rile ca sa pot trimite mesaje mai lungi? FUNDA!

3 răspunsuri:
| AuroraLaptelui a răspuns:

Nu poti. Il trimite ca mms pentru ca este lung, si are si emoticoane. Astea toate ar trebui sa aiba maxim 1 MB.

| Radu231 explică (pentru AuroraLaptelui):

Chiar si la un mesaj de 2-3 randuri imi apare ca il trimite ca si mms, asta e problema...

| kagom3 a răspuns:

Poti incerca de la setari->mesaje si ai acolo undeva sa bifezi SMS sau MMS, sper sa reusesti!