| blkoldsun77 a întrebat:

Salut.Am un telefon Huawey P9 Lite, caruia i-am inlocuit display-ul spart in service autorizat. Dupa inlocuire are
insa urmatoarea problema: daca contrastul e mai mare de minim touch-ul devine inutilizabil ( nu ia nici o comanda) Cu contrastul la minim functioneaza impecabil, dovada ca am putut scrie acest mesaj de pe el.Credeti ca piesa inlocuita e de vina si ar trebui sa ma adresez aceluiasi service pentru inlocuire sau trebuie sa ma uit de alt telefon?

1 răspuns:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu are rost sa te duci din nou la service pentru ca asta se intampla cand schimbi ecranul, acel ecran nu este la fel de bun ca cel cu care a venit telefonul, ar trebui sa te uiti de alt telefon.