| mcristiioan a întrebat:

Salut,
Am un telefon iphone 5 C care a scapat in apa. Cand il pornesc intra in modul recovery. Il conectez la calculator dar ii moare bateria. Imi puteti spune care este problema?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema este ca e ud in interior. Mergi cu el la un service.

| Wr3nch a răspuns:

Problema e ca a intrat apa la componentele interne. Recomand sa mergi cu el la un service sa il verifice.

| mcristiioan explică (pentru Wr3nch):

L-am dus dar a zis ca nu merge. Mie mi-a pornit doar cand era pus la laptop sau incarcator

| Wr3nch a răspuns:

Incearca la alt service. Cea are fie la memorie, fie la baterie. Incearca sa cati un service autizat Apple in zona ta.

| mcristiioan explică (pentru Wr3nch):

Nu mai este in garantie si la servicele Apple autorizate costa foarte mult.

| Wr3nch a răspuns (pentru mcristiioan):

Poti incerca si la service obisnuit dar in ritmul asta mai bine in=l vinzi pentru piese si iti iei alt model.