| geoxx a întrebat:

Imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac daca am scapat apa pe un HTC desire hd? In primele minute nu am realizat ca s-ar putea intampla ceva rau dar apoi a inceput sa vibreze sa nu mai functioneze si s-a oprit. Cand am incercat sa-l pornesc imi apare ecranul alb si nu niste cuvinte colorate. ceva cu FASTBOOT si HBOOT, RECOVERY si mai multe
Sper sa ma puteti ajuta daca nu, raman fara telefon;(

Răspuns Câştigător
| a34123 a răspuns:

Buna. Incearca sa il desfaci si sa il lasi asa in mai multe bucatele sa se usuce. Din cate stiu, modelul tau de HTC se poate desface in cel putin 3-4 bucati : baterie, capacul din spate, restul telefonului. Lasa-l peste noapte asa, iar maine S-AR PUTEA sa functioneze. Ai o sansa in plus : e HTC nu e Iphone laughing! Succes si fii mai atenta!

| geoxx explică (pentru a34123):

Au trecut cate zile si la fel imi arata. Oricum eu cred ca nu mai am ce ii face. In plus nu l-am desfacut in prima zi cand l-am udat si nu am crezu ca ar ajunge apa in el daca era doar pe ecran. Daca sunt neatenta.

2 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Cand ai scapat apa pe el trebuia scoasa bateria si lasat la uscat ore bune, dupa care il porneai