| NotAndrew69 a întrebat:

as avea si eu o intrebare... daca imi iau un telefon la abonament(de exemplu Samsung Galaxy Note 8 sau S8+) cand il iau din magazin trebuie sa platesc 3299 sau platesc 9euro pentru luna aia si de fapt ala e pretul la care trebuie sa ajung in cei doi ani?

FUNDAA :*

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Platesti abonament lunar de 9 euro + pretul telefonului.

Gandeste:
9 euro x 24 luni = 216 euro = 972 lei + TVA - este doar abonamentul ce vei plati in 2 ani, e clar mult sub pretul telefonului.

| NotAndrew69 explică (pentru Bula):

Deci cand il iau la abonament trebuie sa platesc si restul banilpr pe loc nu? adica daca pretul telului e de 3800lei (exemplu) si iau abonament de 9 euro(912lei) eu trebuie sa platesc restul pe loc nu?

| Bula a răspuns (pentru NotAndrew69):

Tu faci un abonament la care platesti lunar 9 euro, timp de 2 ani.
Daca faci acest abonament, atunci ai dreptul sa cumperi pentru 3800 lei telefonul, "la pret promotional".

In functie de politica firmei, pretul telefonlui il poti plati integral la semnarea contractului sau cu plata unui avans si restul in rate lunare, in timp de 1 sau 2 ani (in timpul valabilitatii contractului).

Telefonul va fi al tau cand ai platit si ultima rata.
Daca intrerupi contractul inainte de termen, atunci va trebui sa achiti contravaloarea totala (fara promotie) a telefonului, mai exact cat a mai ramas neachitat fata de acel pret integral.

| NotAndrew69 explică (pentru Bula):

Mersi frumos