| mihaiuks a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca merge marita memoria RAM de la un smartphone de exemplu,deoarece cum am vazut cu totii unele telefoane au procesoare mai mari si mai putin RAM, sau putin apropiate.In orice caz,inca nu am avut un smartphone pana acum,si as vrea sa imi iau,si pun intrebarea aceasta deoarece ma gandesc cum ar putea rula telefonul cu o anumita memorie RAM,mai mare sau mai mica, daca ar cauza sau nu.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate "mări" memoria RAM ca la Pc!

Se poate folosi, eventual, o variantă customizată de soft cu unele aplicaţii care îmbunătăţesc performanţele telefonului...

Toate cele bune.

| mihaiuks explică (pentru bursuc001):

Multumesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru mihaiuks):

Cu plăcere!

O noapte liniştită.