| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, ce sa aleg intre Samsung A5 2016, Huawei P9 Lite si iPhone 5S?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

IPhone 5S

| untu a răspuns:

Recomand Huawei P9 Lite ca este mai bun, mai convenabil si mai ieftin decat celelalte!

| Clorox a răspuns:

Samsung!

| Clorox a răspuns:

A5 e interesant, se misca bine, arata bine, Huawei-ul la fel...
Dar iphone 5s nu, nu merita, e prea prost pentru banii aia!
Daca era un 6s da...

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

A5
Am citit ce ai spus, asa am fost si eu pana de curand, n-am avut husa, am fost mai mereu atent cu telefoanele pe care le-am avut, dar intr-o seara s-a facut praf laughing) Era buna o husa sau o protectie de sticla.

| Felissa13Eden a răspuns:

Iphone 5SE.
E model nou si e foarte bun happy

| OnePiece a răspuns:

5s-ul e vai de el, eu recomand P9 lite deoarece se descurca mai bine in jocuri, dar A5 2016 e bun daca vrei poze de calitate.

| SuNaM a răspuns:

Huawei P9 Lite se misca super, si e o experienta interesanta, A5 arata bestial si este varianta mai soft la S6. Iphone-ul, just don't

| BB4Eva a răspuns:

IPhone 5S, categoric. O fi apărut el în 2013, dar Apple își optimizează telefoanele vechi foarte bine. De exemplu, iPhone 4S a fost lansat în 2011 și unii îl folosesc și acum. Revenind, iPhone arată mult mai bine, are iOS, ceea ce e un avantaj enorm fiind un OS foarte stabil și simplu+că are iCloud. Chiar dacă și Google a introdus acum servicii de localizare, de stocare, nu se vor compara niciodată cu cele de la Apple. Eu aș alege iPhone 5S. E mai frumos, are un OS superior, are cameră mai bună (nu mereu contează megapixelii), are senzor de amprentă mai bine poziționat decât P9 Lite și întoarce orice privire (singurul defect fiind că nu își poate extinde memoria cu card microSD, dar s-au inventat multe huse cu hard în ele). Succes la cumpărături! Și eu îmi voi cumpăra de Crăciun 5S!

| kikikikikikikikilovs a răspuns:

Samsung Galaxy A5 2016.Are soft-ul de la S6, si se misca bine.Mie nu imi plac telefoanele Huawei deloc, pentru ca nu-mi place soft-ul.

| AlinelAlecu a răspuns:

Huawei P9 lite!

| Gloriaaa027 a răspuns:

Iphone 5S eu am avut și mi s-a părut foarte bun și frumos plus că vei găsi mai multe huse mișto pentru el, dar acum eu zic să-ți iei ce îți place ție cel mai mult.Mie îmi plac foarte mult iphonurile deci optez pentru 5s

| Cedry2k8 explică (pentru Gloriaaa027):

Nu inteleg faza cu husele. Pentru ce iti mai iei un telefon frumos, daca il acoperi cu o husa? E ca si cum ai iesi pe strada cu o sacosa pe cap, tu fiind frumoasa rolling on the floor. Da, stiu ca am exagerat, dar din moment ce imi cumpar un telefon frumos nu vad rostul unei huse. Toate telefoanele pe care le am avut nu s au zgariat atat de tare pe spate sau pe fsta.

| Gloriaaa027 a răspuns (pentru Cedry2k8):

Și mie îmi place mai mult fără dar eu îl scap foarte des și de obicei îl sparg pe spate...de când îmi pun huse nu l-am mai spart.Nu știu mie îmi plac foarte mult doar rolling on the floor dar fiecare cum vrea rolling on the floor

| Spionasul007 a răspuns:

ɑ5 ɛ ɱɑi ɓuɳ cɑ ipɦѳɳɛ u รi cɑ p9 cɑ ɳu ɑʀɛ ɑรɑ ɱuʆt ʆɑg

| MadySd1010 a răspuns:

Samsung A5