| trasorv a întrebat:

Salut, de ceva timp ma confrunt cu o problema la telefon(un Sony Ericsson ST 18i Xperia), m-i se blocheaza touch-ul si se si inchide lumina asa ca nu mai vad cine ma suna sau ce mesaj primesc si bineinteles ca nici nu mai pot initia un apel, Trebuie sa scot bateria sa-l pornesc din nou si sa-l folosesc imediat altfel se inchide displayul si.....pa. Nu imi dau seama daca touchscreen-ul e de vina sau e din telefon dar desi l-am resetat la valorile din fabrica nu s-a schimbat nimic. Care ar putea fi cauza? Multumesc

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E nevoie de o actualizare de soft/resoftare/fw neoficial. Virusi nu ai cum sa ai din moment ce cei care afirma ca exista virusi pe android habar nu au despre ce vorbesc.

| trasorv explică (pentru sltlp):

Si atunci de ce are instalat McAfee?

| sltlp a răspuns (pentru trasorv):

Oricum as explica de pomana. Majoritatea "protimii" o sa te convinga oricum. Are isntalat deoarece e sponsorizat. Android-ul nu are virusi. Pe android orice poate sa faca bani, merge, ia si pune.

| trasorv explică (pentru sltlp):

Daca ai fi mai atent la gramatica ar fi perfect iar cu antivirusul cred ca ai dreptate....problema ramane insa in continuare, odata blocat touch-ul, nu se mai deblocheaza.

| sltlp a răspuns (pentru trasorv):

Da-mi o adresa de email. Te ajut cu resoftarea.

| trasorv explică (pentru sltlp):

Nokia2730c@yahoo.com

| manuel72 a răspuns:

Schimba touch-ul daca se blocheaza, desi daca ai apasa butonul home sau cel de pornire, ecranul ar trebui sa se lumineze si sa-l poti debloca. Daca se inchide in timpul conversatiei e de la senzorul de proximitate.

| trasorv explică (pentru manuel72):

Cand apas oricare din cele doua butoane ecranul se lumineaza foarte vag (un gri inchis) atat cat sa-ti dai seama ca telefonul este pornit...

| manuel72 a răspuns (pentru trasorv):

Dc ecranul nu se lumineaza ecranul e de la ledurile led-uri.Cand aprinzi telefonul, e totul in regula? Adica, se lumineaza corect cand iti apare logo de la Sony Ericsson? Probabil ai setat iluminarea slaba a ecranului din meniu.

| Mihai_Vlad_1998_X7ba a răspuns:

Salut ai virusi s-ar putea