| tbq a întrebat:

de curand mi-am luat un iphone 3G...merge cam greut si nu pot downloada nimic de pe cidya sau appstore. ce as putea sa ii fac? o alta problema ar fi ca nu imi apare background decat cand e blocat. dupa ce il deblochez imaginea de fundal dispare...astept sfaturi utile despre imbunatarie

Răspuns Câştigător
| vRemi a răspuns:

Nu mai pune Cydia pe 3G ca iti fermi telefonul, mai ales daca nu ai experienta, o sa se intample o multime de chestii naspa.

Pentru inceput, conecteaza telefonul la PC cu USB, intra in iTunes si da la Restore iPhone, o sa iti reinstaleze softul corect.

Nu mai fa prostii cu Cydia.

| Mox112 a răspuns (pentru vRemi):

Daca reseteaza softul platesti tu pentru el?

| vRemi a răspuns (pentru Mox112):

Nu, il reseteaza pur si simplu nu ai nimic de platit.

| tbq explică (pentru vRemi):

Nu imi cere nici un cod nimic daca ii dau restore iphone? l-am cumparat ieri, nu am avut iphone pana acum deci nu stiu prea multe

| vRemi a răspuns (pentru tbq):

Nu, nu iti cere nimic.

5 răspunsuri:
| AdrianFita a răspuns:

Conecteaza telefonul la Pc prin cablul usb, iTunes, Restore iPhone o sa ai sftul bun.