| strategicul007 a întrebat:

Salut de saptamani ca chinui cu problema la tableta prestigio multipad 7 ultra + problema este aceea ca nu pot instala jocuri pe cardul sd extern numai pe cel intern sau in memoria tabletei.Cand dau la setari, scrie move to sd card dar degeaba ca mi-l transfera in cardul intern care l-am umplu (are 2 gb).Cum pot sa intalez jocurile pe cardul extern sau sa le transfer, caut oameni cu experienta vreau sa scap de problema aceasta cat mai repede!

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pai nu ai cum sa instalezi pe card, cardul doar stocheaza informatii.

| strategicul007 explică (pentru Vvistula):

Si cum pot sa intalez mai multe jocuri ca am 2 gb si am instalat 5 jocuri si deja e full iar jocurile sunt mici 20 mb maxim fiecare

| Vvistula a răspuns (pentru strategicul007):

20x5=100, deci mai ai 1, 9 memorie libera, daca e i-a joucuri de pe android core, bagale pe card si instaleazale.