| Fabbiann a întrebat:

Salut.
Folosesc cartela tabletei ce am primit-o de la scoala pentru net gratis si de la un timp primesc tot felul de mesaje de pe ea ca(plata in valoare de x a fost efectuata prin Orange games sau prin magazin Apple etc)sunt sigur ca nu mi-am facut niciun abonament si ca n-am folosit aplicatiile astea in viata mea.Nu vreau sa ma trezesc cu banii luati de pe card ca nu mi-am introdus nicaieri datele si ma cam sperii ca poate fi un hacker sau cevahappycartela am scos-o din telefon ca sa nu mai primesc niciun mesaj cu link-uri ciudate dar sunt curios de la ce sunt, un virus, o eroare? Am motive sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Având în vedere că nu ți-ai introdus datele pe nicăieri, cel mai sigur e vorba de vreo metoda de a te țepui.
Daca mai ai mesajele, fă-le screenshot și uploadeaza-le pe imgbb sa vedem și noi ce și cum.
Însă chestia asta îmi sună cunoscutahappy
Mai demult îmi luasem tot o cartela Orange și la nici o ora de la activare cică eram dator cu nu știu câte sute de lei și o firma fake de recuperări își voia baniihappy
Ulterior am văzut că oamenii se plângeau că sunt căutați de aceeași firmă de recuperări și am făcut legătura big grin
Așa că nu e cazul sa te panichezihappy

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia legatura cu scoala si spune le lor, cartela ei ti au dat o poate unul din profesori are abonament la Orange si i au dat cartele gratuite pe care vi le-a dat vouă ei profesorii trebuie sa afle de aceste mesaje fa screenshoot si du-te cu tableta la scoala si arata le si lor, tableta este a ta sau tot de la scoala v au dat o?