| FeaRRR a întrebat:

Fratilor am un S4Mini si nu stiu cum s.a crepat ecranu, dar nu e crepat in totalitate e doar o mica fisura fix langa butonul de porire dreapta sus (se vede greu cu ochiul liber trebuie sa misti un pic telefonul sa se vada) si nu mai merge deloc ecranul. M.a apelat o persoana, suna dar nu pot raspunde deci practic e negru ecranul. Am garantie, dar oare mi.l repara? sad Si cam cat costa un ecran? sad

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!
Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Un display + touchscreen te costă în jur de 500-600 lei, vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/componente-gsm/q-display-samsung-galaxy-s4-mini

http://www.gsmnet.ro/......nal--75925

Iar manopera te mai costă în jur de 100 lei...
Deci, per total, te costă cam 600-700 lei :(

| RB26DETT a răspuns:

Crapatura aia poate fi cauzata de socuri sau daca porti pantaloni stramti! telefonul se indoaie dupa picior in cazul pantalonilor scurti si din cel mai sensibil punct face poc, o chestie asemanatoare este cu xperia z1 compact la care daca ai pantaloni foarte stramti si ii porti mai mereu s-ar putea sa te alegi cu un ecran fisurat... daca zici ca abia se observa, stai calm, du-te cu el la garantie spune-le ce s-a intamplat, 90% sanse sa spuna ca nu ti-l repara si daca nu ti-l repara iti spun eu ca nu se merita sa-l faci, este o crapatura mica din cate imi dau seama, chiar usor insesizabila. incearca dar nu cred ca daca-l duci la garantie ti-l vor face cei de acolo!

| BogdanDediu a răspuns:

La s4 mini sunt mai ieftine ecranele vreo 4 milioane du-te cu el la un service!

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Daca s-a spart pe interior, singura posibilitate de a-l repara este de a schimba intreg display-ul. La modelul acesta componente display-ului nu sunt separate. Trebuie sa iei legatura cu un service pentru telefoanele Samsung. Mai jos ai niste adrese:

http://www.servicegsm.info

http://www.reparatiitelefoanegsm.ro

| AnneMarrie0802 a răspuns:

Buna! Am patit si eu asa la vechiul telefon. E si normal ca atunci cand se crapa ecranul sa se strice diferite functii. Daca ai garantie, chiar abonament, ti-l poate inlocui, ca de reparat te-ar costa mai mult. Depinde de unde iti cumperi acel ecran.Eu cred ca mai bine ti-ai lua un telefon nou, caci te costa mai putin big grin
Sper ca te-am ajutatwinking

| FeaRRR explică (pentru AnneMarrie0802):

Hey.Daca am doar bonul merge? BONUL FISCAL ( garantia nu o gaesc ).