| SATIR a întrebat:

In legatura cu telefonul Nokia lumia 630.
De ce cand imi scrie cineva pe whatsapp nu primesc notificari/ sau un mesaj sonor (ca sa zic asa) cum primeam inainte? oare ce s-a intamplat?! am umblat pe la setari si degeaba, tot nu primesc nimic.
ca sa vad cand imi scrie cineva trebuie sa fiu intrat pe prima pagina a aplicatiei. stie cineva cum as putea sa-l "rezolv" sa fie ca inainte?!
P.S. daca il dezinstalez si il reinstalez, trebuie sa mai bag iar datele de la inceput? (pentru ca nu le mai stiu! )
cine ma poate ajuta?

6 răspunsuri:
| vladuss09 a răspuns:

Notificariile multimedia sunt date incet. Trebuie sa umbli la setari-sunete... si cauti multimedia si dai la maxim.

Funda?

| SATIR explică (pentru vladuss09):

Nu-i de la asta.
media+aplicatii are sonorul la maxim. si tot nu primesc, de la messenger, facebook primesc, dar de la whatsapp nu...
imi pare rau, nu o sa primesti funda. raspunsul tau nu m-a ajutat

| vladuss09 a răspuns (pentru SATIR):

Pai atunci intra in wathsapp la setari si vezi ca ai colo cu o casuta care trebuie bifata. "primeste notificari" sau ceva pe acolo

| metalhead999 a răspuns:

Nu trebuie să îți introduci datele de la început, dacă vrei să îl descarci iar. Ai nevooe doar de numărul de telefon. Și poate e necesar să îl actualizezi. happy

| LaryLaurentiu a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic! Imi pare rau! sad

| SATIR explică (pentru LaryLaurentiu):

Am rezolvat-o. mi-a spus o prietena sa dau restart si s-a rezolvat problema