| OvisOvidiu a întrebat:

Salut.
Intampin o problema la achizitionarea aplicatiilor din google play cu plata si a diverselor jocuri.
Acum 2 saptamani daca nu ma insel am reincarcat o cartela Orange cu 80 euro, pe care acel credit l-am donat intr-un joc pentru diverse chestii. ( prin google play) joc pe andorid.
Ei bine 60 de euro am reusit sa ii donez...dar restul 20 nu.
Iar acum cand incerc sa efectuez tranzactia pentru acei 20 euro imi da mesajul asta : Plata a fost respinsa
Mesaj de la furnizorul dvs. de servicii mobile: Ai atins numarul maxim de cumparaturi pentru acest cont. Pentru a continua, te rugam alege o alta metoda de plata. Iar cand selectez o alta metoda de plata imi mai apare un mesaj cu : facturati contul Orange sau Adaugati un card de credit sau de debit..care momentan nu am asa ceva.
Initial cand am vazut ca am depasit limita de tranzactii pe acel cont m-am gandit la contul google play care l-am schimbat.dar aceeasi problema.
Ce as putea face? Dau funda celui care ma ajuta.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-au mirat si ăia.Care o fi asa de fraier sa arunce atatia bani pe aplicatii cand exista si gratuite? Care nu intotdeauna sunt potrivite pentru dispozitivul din dotare.Nu te supara pe mine dar cam arunci banii pe fereastra.Chiar nu stiu ce pot spune in asemenea situatie.Nu am patit asta.Prefer sa imi tin banii in buzunar.

| OvisOvidiu explică (pentru darrio2007):

Cred ca nu m-am exprimat corect.
Nu cumpar aplicatiile in sine cu bani din google play, cumpar doar diverse " iteme" daca intelegi termenul, in diverse jocuri. Daca esti familiarizat cu jocurile online cred ca sti la ce ma refer.
Iar ca sa stau sa-ti explic mai pe indelete desii nu ar fi necesar ...nu arunc banii degeaba..ma ocup de, diverse servere cu hosting ceea ce inseamna o sursa mare de venit, sper sa intelegi.

| darrio2007 a răspuns (pentru OvisOvidiu):

Ok.Am inteles.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Exista o limita de credit pentru achizitiile din Magazin Play:
pe tranzactie: 70 RON (fara TVA) ~ 15 euro
pe luna (calendaristica 1 - 31): 225 RON (fara TVA) ~ 50 euro.

O zi buna,
Orange Helper

| OvisOvidiu explică (pentru OrangeHelper):

Ok si asta inseamna ca pot reefectua tranzactia peste o luna?