| User23434 a întrebat:

Salut, m-am trezit azi dimineață cu telefonul închis și fără baterie încât nu pornea deloc. L-am lăsat la încărcat cam 3 minute după care l-am pornit sa vad dacă funcționează. Când s-a deschis îmi arăta 1% baterie ceea ce nu s-a mai întâmplat deoarece la 2% baterie se închidea automat. Problema este ca se încarcă foarte greu...40 de procente în 2 ore. Chiar dacă nu este de nivelul problema, as vrea sa știu ce are totuși.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce telefon, de câti ani?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria trebuie schimbată, de cîti ani ai telefonul?

| Kajun a răspuns:

Încearcă cu alt încărcător, dacă nici așa nu merge poate avea probleme cu mufa de încărcare sau cu bateria. Daca mai ai garanția la el mergi într-un service.

| adrianalbota1 a răspuns:

Si eu am patit asta dar totul s-a rezolvat dupa ce am scos si reintrodus incarcatorul din priza.Incearca si tu la fel, si daca nu merge incearca sa iti restartezi telefonul. Daca nu merge nici atunci, probabil ca ceva s-a intamplat cu bateria. Este sanatos pentru bateria ta sa o incarci pana la 80% si sa nu o lasi sa se descarce mai mult de 20%. Daca telefonul este mai vechi sau mai uzat ar putea fi si acesta un motiv.