| Doru_Andrei_Ciobanu_1987 a întrebat:

Salut,ma poate ajuta si pe mine cineva? Am si eu un Samsung s5600 si a umblat nepotul meu la el si nu stiu ce are,i-mi scrie blocare telefon, si i-mi cere codul de deblocare, eu nu am avut nici un cod pe el. ma poate ajuta careva? macar sa il resoftez.am intrat la Samsung,dar nu am gasit unde il pot resofta cu,cablul de date,astept raspuns, MS

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cred că îţi cere datele contului de Google ( sau codul puck )...

Cred că a pus nepotul cod, apoi l-a introdus GREŞIT de câteva ori şi de acolo blocarea telefonului.

Încearcă să intri în Setări telefon şi să dai "revenire la setări de fabrică" ( factory reset ).

Sau încearcă cu metoda de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

ATENŢIE : e posibil să se şteargă toate datele pe care le ai pe telefon!

| Alin4uuu a răspuns:

Sal resoftezi cu cablul de date nu cred ca o sa poti

| GFStep a răspuns:

Cand il aprinzi iti apare asta? daca iti apare asta cand il aprinzi nu prea ai cum sa il resoftezi tu.