| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Mi-am cumparat luni un Samsung Galaxy S4 si am o problema cu el.La-m luat nou din magazin.Mi-am reformatat telefonul 3 zile dupa acea a inceput sa tina bateria foarte putin.Adica daca eu acum scot bateria de la incarcat e 100 % sa zicem mai mult de 15 ore nu rezista fara sa ma joc pe el fara sa-l pornesc fara sa fac nimick pe el mai mult de 15 ore nu tine stins telefonul bateria.Mis inchise toate aplicatile tot.Am doar 3 jocuri pe el in rest nimick.Ma puteti ajuta va rog frumos cu niste aplicati? sau solutii sa-mi tina mai mult bateria? Am fost cu telefonul de unde l-am luat si mi-a spus ca este ecranul foarte mare si ca consuma foarte multa energie si ca este un consumator mare de energie o zis ca nu tine bateria mai mult.
Si trebuie incarcat in fiecare zi ...Ma puteti ajuta si pe mine va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| micuttzathha a răspuns:

Buna, si eu am un s3 mini, intr-adevar bateria nu tine mai mult de o zi, insa al tau avand bateria mai mare ar trebui sa tina si mai mult. depinde si cate aplicatii ai instalate pe el si wi-fi iti consuma cca.30% din baterie. sper ca te-am ajutat

9 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Daca ai formatat bateria cum se facea inainte la telefoanele vechi iti iei adio de la baterie.Nu trebuia sa o mai formatezi.

| sosostore a răspuns:

Intr-adevar la astea tin bateria doar o zi, consuma foarte mult

| Robotzzzi explică:

Asta am facut deja sergiu.Si imi tine foarte putin bateria.

| Robotzzzi explică:

Am fost azi cu el in Orange de unde l-am luat si mi-au spus clar ca nu dureaza mai mult de o zi.Si tu imi spui sa schimb bateria? cand am luat telefonul nou nout sigilat?

| Dannyy91 a răspuns:

Bateriile Lithium-ion sau Lithium Polymer nu au nevoie de formatare. Cand bateria ajunge la 5-10% o bagi la incarcat. La S4 cam atat tine bateria in mod normal, pe mine ma tinea 1 zi, 1 zi si putin...

| sErGiUuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Pai trebuie reformatata bateria. Mai intai il descarci de tot. Dupa acea il incarci cu el stins. Dupa ce s-a incarcat il aprinzi si nu umbli pe el pana nu se descarca automat. Si faci acest lucru de 3 ori. La mine a mers. Acest lucru trebuie facut cel putin o data la luna sau pana crezi tu ca te mai tine bateria

| Catalina887 a răspuns:

Primul lucru pe care l-ai facut cand l-ai cumparat, a fost sa-l lasi la incarcat, asa-i? Desigur ca nu ne asteptam sa mai tina bateria la fel de mult ca prima oara...

| CataPitic09 a răspuns:

Schimba bateria.

| niciunnumedisponibil998 a răspuns:

Si eu am s4 si ma tine 2 zile maxim si ma joc pe el. Si gesturile din mâini daca le folosești foarte mult consuma, wifi... Daca nu te tine deloc presupun ca ai garantie si dure la mag De unde l ai luat si schimba l