| relu65 a întrebat:

Salut.Poate cineva sa-mi spuna de ce telefonul meu se incarca numai daca este oprit? Daca e pornit, arata ca incarca dar nu se incarca deloc.Am schimbat si bateria si degeaba.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| azeze a răspuns:

Salut,daca nu ai incercat, problema cred ca este la incarcator, incearca cu alt incarcator cu un amperaj de 1.5A sau 2A si poti schimba si cablul de alimentare si el poate duce la scaderea amperajului. Nu trebuie sa fie noi, incearca la prieteni.

5 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Când telefonul este oprit se încărca pentru ca nu consuma energie sau consuma f puțin. Dar când este pornit consumul de energie poate fi egal cu procentul cu care se încărca si de aceea pare ca nu încărca.Așa pățesc si eu.

| DarthNiger a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Fals, eu imi incarc mereu telefonul cand e deschis si nu am nicio problema.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru DarthNiger):

Eu il si folosesc in timp ce se încărca si poate de aceea.

| DarthNiger a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Pai nu trebuie sa il folosesti cat se incarca, trebuie sa il lasi, de aceea se incarca greu, la mine se incarca mult mai greu daca il folosesc cand il incarc, e normal.

| DarthNiger a răspuns:

Chiar daca il incarci cand e deschis fara sa il folosesti tot ar trebui sa se incarce fiindca nu foloseste atat de multa energie, daca nu merge sa il incarci cand e deschis, incarca-l inchis si gata.