| AlexMaxWoW a întrebat:

Salut tocmai mi-am cumparat un Nokia lumia 630 dual-sim care nu este blocat in nici o retea, intrebarea mea este: O cartela de digi mobil poate merge pe el? Daca nu, va rog explicati-mi de ce.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are 3 G pe SIM 1 si trebuie doar sa suni la DIGI sau sa-ti faci un cont pe site-ul lor. Succes!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce telefonul este "liber de reţea" ( deci, NU este codat ), ar trebui să funcţioneze şi o cartelă de la Digi happy

Toate cele bune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca are 3 G da, daca nu nu.

| Jipa95 a răspuns:

Daca spui ca nu este blocat o sa-ti mearga orice fel de cartala.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Trebuie sa verifici daca are 3G in frecventa 2100. CU siguranta are, dar nu strica sa dai un search pe google.

| rapidistii23 a răspuns:

Merge orice

| rapidistii23 a răspuns:

Dar la DIGI activeaza 3G ca sa iti mearga

| AlexMaxWoW explică:

Okey, are 3g am inteles. Oricum acum am alta problema! Cartela nu are internet, trebuia sa ma duc la sediul RDS-RCS sa o schimb cu alta sau pot sa le dau direct un telefon sa imi modifice abonamentul si sa imi bage internet direct pe numar/cartela?

| Salontanul a răspuns (pentru AlexMaxWoW):

Are 3 G pe SIM 1 si trebuie doar sa suni la DIGI sau sa-ti faci un cont pe site-ul lor. Succes!

| Hapa_Vasy_1988 a răspuns:

1 Merge cartela de digi daca ai 3g
2 Daca rei net suna la ei sau fa-ti un cont pe pagina lor
Fundita te rog!?