| RaZvY01 a întrebat:

acum de vreo 1 ora am resetat telefonul (Samsung Galaxy Grand Neo) si inainte de resetare am scos cardul SD sa nu se sterga si de pe el.BUN. L-am scos am dat resset dupa care am bagat cardul innapoi si am intrat pe tel, am parcurs toti pasii cu limba romana conturile alea toate si cand intru pe el, SURPRIZA. Doar pozele mai erau, jocurile de ce nu is, la memorie la card la setari scrie 666MB ocupati si jocurile nu sunt unde as putea sa le gasesc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La Samsung, nicio aplicație NU se instalează pe card!
Deci jocurile tale acum sunt iar în magazinul play. Așteaptă să le reinstalezi și să le iei de la capăt.
PS - chiar și în cazul dispozitivelor mobile (telefoane, tablete) care acceptă instalarea de aplicații pe card, o parte dintre fișiere se instalează TOT în memoria internă, iar faptul că un program e instalat, tot acolo se memorează. Așadar, degeaba salvezi cardul, dacă dai reset la aparat!

| notefree a răspuns:

Asta pentru ca cand instalezi un joc pe card in telefon iti vor ramane cativa mb in telefon din joc,
Iti recomand sa instalezi poze muzica etc in pc si sa formatezi cardul.

| AnthonyWhite a răspuns:

Cred ca acele fisiere sunt ascunse (hidden ) ai conectat la un pc/laptop telefonul prin cablu sa le cauti fizic cu mouse-ul pe acolo?