| Supremejordannike2004 a întrebat:

Am comandat ieri un telefon pentru mama mea pe la ora 18. O sa ajungă mâine?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai devreme vineri.

| Supremejordannike2004 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă am dat ieri comanda mâine is 48 de ore. Si o zis între 24 și 48 de ore.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de unde stai tu si unde e depozitul.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Wr3nch):

Telefonul vine din București. Și cel mai apropiat sediu de mine este la 5 KM de mine. Stau în jud. Sibiu.

| JamesWatson a răspuns:

De obicei cam 48 de ore, dar din cauza pandemimei durează mai mult. Și eu am făcut o comanda la H&M si spunea acolo ca ajunge în 4-6 zile lucrătoare, ei bine a venit în 10 zile lucrătoare. Știu că nu e acelaș produs, și nici acelaș magazin. Dar am mentionat asta pentru ca să fie mai usor de inteles faptul că acum comenzile ajung mai greu. Nu îți face griji o să ajungă el plus ca sună curierul cand vine. Dar poate poți să urmărești comanda stiu ca de obicei timit pe emil să poți să vezi statusul comenzi. Sper ca te am ajutat. Multa sanatate

| Supremejordannike2004 explică (pentru JamesWatson):

Nu am primit awb ca l-am luat de la Telekom

| JamesWatson a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Înseamnă că o să mai ai de așteptat, eu mereu mă iau după acel "ghid" care îmi spune unde e coletul

| Supremejordannike2004 explică (pentru JamesWatson):

Doar azi au pus coletul. Mâine o sa ajunga?

| JamesWatson a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Având în vedere că eu raspund pe 26.07, scuze nu am mai intrat pe TPU de pe 24. Dar cel mai probabil a ajuns deja la tine, daca nu urmărește acel email sigur nu mai e mult și o să ajungă

| Supremejordannike2004 explică (pentru JamesWatson):

Nu a ajuns. Poate maine

| JamesWatson a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Doamne ajuta, dar nu iti face griji o să ajungă de la această Pandemia întârzie

| Dca2002 a răspuns:

Pai ar trebui sa Primești un sms de la firma de curierat mesaj, cum între orele cutare, x-lescu vine cu pachetul la tine

| Supremejordannike2004 explică (pentru Dca2002):

Maine ar trebui?

| Dca2002 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Pai cand va veni, dar daca chiar ești asa de nerăbdător/e, suna firma de curierat sa vezi cand va veni pachetul