| alexditu a întrebat:

Am fost anuntat telefonic de cei de la Orange ca numarul meu a fost ales pentru a primi un telefon de "fidelitate" ..intrebarea mea este urmatoarea:

Ce telefoane pot cumpara? ..se aplica aceeasi regula ca la prelungire contract?
Pot cumpara un telefon la pretul de prelungire contract?

P.S. Mi sa spus de catre cei de la Orange ca va trebui sa prelungesc contractul doar pentru un an...

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti achizitiona un telefon la pret special prin programul Orange Thank You la 12 luni de la ultima achizitie, daca abonamentul si-a incheiat perioada contractuala, sau la 18 luni de la respectiva achizitie, daca perioada contractuala este neindeplinita.
Poti afla pretul exact pe care il vei plati accesand link-ul https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/iphone-5c si bifand "prelungire contract ». Urmeaza pasii, autentificandu-te in contul tau online. Daca nu ai un cont online activ, gasesti informatii despre inscriere si administrare aici http://www.orange.ro/help/contul_meu/ic/1902.
O zi buna,
Orange Helpers

| alexditu explică (pentru OrangeHelper):

Mai am o intrebare...cand prelungesc abonamentul si vreau sa cumpar un telefon nou( ex: Samsung Galaxy S4) conteaza si ce abonament am(delfin, pantera etc.)? Sau depinde doar de preferintele mele? URGENT!

Dau funda.happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate abonamentele care au peste 1, 5 ani au fericita posibilitate de a fi "ales". E fix acelasi lucru ca la prelungirea abonamentului