| Cristi_Cristi_1999_vfEt a întrebat:

Am o dilema as vrea sa-mi cumpar un telefon si nu stiu care sa aleg dintre Microsoft Lumia 535 si Samsung Galaxy Grand Neo. As vrea niste raspunsuri detaliate si explicite, dau funda pentru cele bune si vot.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Microsoft Lumia 535 - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Microsoft are mai putine aplicării decât androidu. Nu poti sa te joci si sa fi conectat cu jocu la Facebook, degeaba primesti cereri ca nu poti juca. Dar un Nokia (Windows phone de la Microsoft) da clasa unui android la viteza de executie(se misca mai repede). Eu am doua telefoane un android si un lumia

| MarioSlender a răspuns:

Bun deci lumia si Samsung:
In primul rad cele 2 dispozitive au sistem de operare diferite intre ele,
Lumia are windows phone si Samsung android
Eu as alege androidul pentru ca este un sistem de operare mai bun ca wphone deoarece se gasesc mai multe jocuri si aplicații pe el
In al doilea rand neo are processor mai bun ca lumia si camera photo mai buna, si are ecran mai mare.
Eu aş alege Galaxy Grand neo happy
Funda?

| Cristi_Cristi_1999_vfEt explică (pentru MarioSlender):

Poate confunzi Nokia Lumia 535 cu Microfost Lumia 535. Procesorul este la fel. Si ecranul. Dar mersi oricum.