| FoxyMyHero a întrebat:

Am si eu o problema mare.Deci mi-am pierdut telefonul asa ca am intrat pe contul meu google si l-am blocat cu o parola. Apoi l-am gasit si da era blocat.Dar cand am vrut sa il deblochez parola nu era corecta.Deci nu am uitat-o sunt sigur doar ca nu era corecta.Si am incercat o gramada de variante.Din pacate nu imi arata chestia aia jos ca,,Ti-ai uitat modelul?,,.Am incercat si pe site-ul Samsung dar nu pot sa fac nimic pentru ca nu am wifi-ul aprins pe telefon.Ce sa fac? Stiu ca erau niste programe pe pc cu care iti conectai telefonul cu cablul de date si era o optiune de deblocare, dar nu stiu cum se numesc. Daca ma puteti ajuta, va rog mult.
Telefonul e Samsung S3 Neo.Stiu de chestia cu resetarea lui dar nu as vrea... Daca exista alta metoda...

Răspuns Câştigător
| alexbit a răspuns:

Incearca si varianta asta... nu stiu daca va functiona la fel dar merita sa incerci si eu am avut o problema asemanatoare uitasem modelui bla bla il treci gresit de foarte multe ori den 15, 20 incercari cred si apoi te pune sa introduci adresa de email (pentru a recupera parola) introduci email, cu care te-ai conectat cand ai facut setarile initiale ale telefonului cea care o folosesti pentru a te conecta la google play daca o sti pe aceea si o introduci corect si in careva minute o sa primesti un email intri pe pc il accesezi si vezi de acolo ce trebuie sa mai faci si apoi vei putea debloca telefonul.

sper sa reusesti oricum nu ai mai avea nimic de pierdut daca incerci si asta

Multumesc!

6 răspunsuri:
| Leonard_Luca_2002 a răspuns:

Du-te la un magazin special si pune-i sa ti-l deblocheze am avut si eu la fel si mi-la deblochat

| Vlăduț_Vlad_2002 a răspuns:

Daca nu vrei sa pierzi banii, resetarea ar fi nevoie!

| andreiITB a răspuns:

Ia-ti un telefon nou si nu il mai pierde

| FoxyMyHero explică (pentru andreiITB):

Wow mersi mult pentru raspunsul tau inteligent.Cat ti-a luat sa te gandesti la el? 2 sec?

| andreiITB a răspuns (pentru FoxyMyHero):

Nu 3

| alexbit a răspuns (pentru FoxyMyHero):

Incearca si varianta asta... nu stiu daca va functiona la fel dar merita sa incerci si eu am avut o problema asemanatoare uitasem modelui bla bla il treci gresit de foarte multe ori den 15, 20 incercari cred si apoi te pune sa introduci adresa de email (pentru a recupera parola) introduci email, cu care te-ai conectat cand ai facut setarile initiale ale telefonului cea care o folosesti pentru a te conecta la google play daca o sti pe aceea si o introduci corect si in careva minute o sa primesti un email intri pe pc il accesezi si vezi de acolo ce trebuie sa mai faci si apoi vei putea debloca telefonul.

sper sa reusesti oricum nu ai mai avea nimic de pierdut daca incerci si asta

Multumesc!

| HunterCTS a răspuns:

Am avut si eu problema asta la diverse dispozitive dar nu stiu care e cauza