| Raull99 a întrebat:

Am si eu o problema, mi-am stins telefonul si l-am repornit, dar imi apare robotelul de la Android plus downloading. Ce are?

5 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! S-ar pute sa isi faca un update sau sa isi analizeze fiserele din propriul sistem. Cand se va termina, se va restarta din nou si iti va deschide in mod normal telefonul.

| Raull99 explică (pentru Surtulecs):

Da, dar problema e ca, undeva in stanga sus scrie asa "could not do normal boot", asta ce mai inseamna?

| Surtulecs a răspuns (pentru Raull99):

Poti face urmatorii pasi spre rezolvare si reaprinderea normala a acestuia:
1. Opriți telefonul
2. Scoateți bateria și cartela SIM (dacă aveți cartela SIM în telefon)
3. Așteptați 5 minute
4. Înlocuiți cartela SIM și bateria, dar nu cardul SD
5. Apăsați și țineți apăsat butonul de pornire timp de 20 de secunde.

Uite si un tutorial ce te poate ajuta!
https://www.youtube.com/watch?v=YO7TVY2UXEY

E o problema legata de descarcarea fisierelor de update cica. dar se poate rezolva usor. Urmareste cu atentie.

Daca nu rezolvi, dai un mesaj.
Multumesc!

| Raull99 explică (pentru Surtulecs):

Am facut asta, dar efectiv sus in stanga imi scrie do not boot normal, nu stiu ce are.

| Surtulecs a răspuns (pentru Raull99):

Atunci, du-te la un gsm si explica-le problema. Iti schimba cu totul softul, iti baga unul nou. Alta varianta nu e decat daca il uiti si iti ei altul. O seara frumoasa.